Promocje
Elomi betty biustonosz plunge
Elomi betty biustonosz plunge
269,00 zł 99,00 zł
Freya Rio biustonosz balcony
Freya Rio biustonosz balcony
210,00 zł 49,00 zł
Elomi Roxy biustonosz longline
Elomi Roxy biustonosz longline
269,00 zł 99,00 zł
Fantasie shannon biustonosz side support
Fantasie shannon biustonosz side support
209,00 zł 29,00 zł
Fantasie istanbul strój kąpielowy (szorty)
Fantasie istanbul strój kąpielowy (szorty)
129,00 zł 49,00 zł
Freya Boogie - strój kąpielowy (figi)
Freya Boogie - strój kąpielowy (figi)
99,00 zł 19,00 zł
Brafitting

Określenie właściwego rozmiaru jest bardzo ważne i warto skorzystać z porady profesjonalistów (w butiku oferującym brafitting), ale jednocześnie można to zrobić samemu i poniżej prezentujemy reguły i techniki, które pozwolą dopasować rozmiar bielizny. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszą brafiterką (biuro@malou.pl lub 783777750).


  

Istnieją dwie najważniejsze metody doboru rozmiaru, angielska i europejska. Reguły, które stosują są bardzo podobne, różnice wynikają raczej z ich interpretacji. 

Szkoła angielska (gdy wybierasz biustonosze, także w strojach kąpielowych, FREYA, FANTASIE, FAUVE, ELOMI)Obwód, obwód i jeszcze raz obwód.

Najważniejszym wymiarem jest obwód pod biustem, dobrze skonstruowany biustonosz właśnie w tym miejscu zapewnia nam odpowiednie podtrzymania biustu, wbrew powszechnemu przekonaniu, że robią to tylko ramiączka. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu obwodu unikamy wrzynających się w ramiona ramiączek i odciążamy kręgosłup w odcinku szyjnym. 
Mierzymy się zwykłym centymetrem krawieckim, sylwetka wyprostowana, na wydechu. W trakcie pomiaru centymetr powinien dość ściśle przylegać do ciała i był w jednej linii (równolegle do podłogi). Wynik, który odczytamy, zaokrąglamy w dół, tzw. reguła -5. Pamiętajcie jednak, by nie ściskać się zbyt mocno.

Przykład

Twój obwód pod biustem to 83 cm. W biustonoszach rozmiar obwodu zmienia się co 5 cm (75, 80,85). W tym przypadku zaokrąglając w dół wybierzemy rozmiar 80, a nawet 75. To, w którym rozmiarze poczujemy się lepiej zależy od rozciągliwości materiału. Nie bez znaczenia jest także fakt, czy wcześniej nosiłaś już dobrze dopasowany w obwodzie biustonosz czy też nie. Ciało musi się też przyzwyczaić do nowej sytuacji. 
Zatem jeżeli nasz obwód to 79, wybierz rozmiar 75, jeżeli 74 wybierz 70.

Obwód w biuście, pozwala nam dopasować wielkość miseczki. Aby dokonać tego pomiaru załóż miękki biustonosz W tym celu korzystamy z tabeli, która pokazuje, uwzględniając zależność obwodu w biuście i pod biustem, wielkość miseczki. Skomplikowane?

Oto przykład


Ustaliłaś, że Twój rozmiar pod biustem 70, pomiar w biuście daje Ci 99 cm. Spójrz w tabelę. Dla rozmiaru 70 pod biustem i 99 cm w biuście powinnaś wybrać miseczkę FF. 
Jeżeli wybrałaś biustonosz, który Ci się podoba a nie jesteś pewna rozmiaru, skontaktuj się z naszą brafiterką.

 

Szkoła europejska (gdy wybierasz biustonosze, także w strojach kąpielowych, LISCA, CHEEK, GIDEON OBERSON, ORY, COCOA, ROESCH)


Aby prawidłowo dopasować biustonosz musimy określić dwa wymiary, rozmiar pod biustem i rozmiar w biuście. Pomiarów dokonujemy zwykłym centymetrem krawieckim. Następnie z tabeli odczytujemy wielkości miseczki porównując rozmiar w biuście i pod biustem.

Jako przykład przedstawiamy dobór biustonosza według tabel marki LISCA i CHEEK. 
Jeżeli Twój rozmiar pod biustem wynosi między 73 cm a 77 cm, producent sugeruje rozmiar 75. Jeżeli zaś przy takim obwodzie Twój rozmiar w biuście 93 – 95 cm, wybierz miseczkę D.

Jeżeli wybrałaś biustonosz, który Ci się podoba a nie jesteś pewna rozmiaru, skontaktuj się z nami 783 777 750 lub biuro@malou.pl

 

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl