Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Brafitting
Określenie właściwego rozmiaru jest bardzo ważne i warto skorzystać z porady profesjonalistów (w butiku oferującym brafitting), ale jednocześnie można to zrobić samemu i poniżej prezentujemy reguły i techniki, które pozwolą dopasować rozmiar bielizny. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszą brafiterką (pytania@malou.pl lub 783 777 701).  
Istnieją dwie najważniejsze metody doboru rozmiaru, angielska i europejska. Reguły, które stosują są bardzo podobne, różnice wynikają raczej z ich interpretacji.


Szkoła angielska (gdy wybierasz biustonosze, także w strojach kąpielowych, FREYA, FANTASIE, FAUVE, ELOMI)Obwód, obwód i jeszcze raz obwód.

Najważniejszym wymiarem jest obwód pod biustem, dobrze skonstruowany biustonosz właśnie w tym miejscu zapewnia nam odpowiednie podtrzymania biustu, wbrew powszechnemu przekonaniu, że robią to tylko ramiączka. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu obwodu unikamy wrzynających się w ramiona ramiączek i odciążamy kręgosłup w odcinku szyjnym.
Mierzymy się zwykłym centymetrem krawieckim, sylwetka wyprostowana, na wydechu. W trakcie pomiaru centymetr powinien dość ściśle przylegać do ciała i był w jednej linii (równolegle do podłogi). Wynik, który odczytamy, zaokrąglamy w dół, tzw. reguła -5. Pamiętajcie jednak, by nie ściskać się zbyt mocno.

Przykład

Twój obwód pod biustem to 83 cm. W biustonoszach rozmiar obwodu zmienia się co 5 cm (75, 80,85). W tym przypadku zaokrąglając w dół wybierzemy rozmiar 80, a nawet 75. To, w którym rozmiarze poczujemy się lepiej zależy od rozciągliwości materiału. Nie bez znaczenia jest także fakt, czy wcześniej nosiłaś już dobrze dopasowany w obwodzie biustonosz czy też nie. Ciało musi się też przyzwyczaić do nowej sytuacji.
Zatem jeżeli nasz obwód to 79, wybierz rozmiar 75, jeżeli 74 wybierz 70.

Obwód w biuście, pozwala nam dopasować wielkość miseczki. Aby dokonać tego pomiaru załóż miękki biustonosz W tym celu korzystamy z tabeli, która pokazuje, uwzględniając zależność obwodu w biuście i pod biustem, wielkość miseczki. Skomplikowane?

Oto przykład


Ustaliłaś, że Twój rozmiar pod biustem 70, pomiar w biuście daje Ci 99 cm. Spójrz w tabelę. Dla rozmiaru 70 pod biustem i 99 cm w biuście powinnaś wybrać miseczkę FF.
Jeżeli wybrałaś biustonosz, który Ci się podoba a nie jesteś pewna rozmiaru, skontaktuj się z naszą brafiterką.

 

Szkoła europejska (gdy wybierasz biustonosze, także w strojach kąpielowych, LISCA, CHEEK, GIDEON OBERSON, ORY, COCOA, ROESCH)


Aby prawidłowo dopasować biustonosz musimy określić dwa wymiary, rozmiar pod biustem i rozmiar w biuście. Pomiarów dokonujemy zwykłym centymetrem krawieckim. Następnie z tabeli odczytujemy wielkości miseczki porównując rozmiar w biuście i pod biustem.

Jako przykład przedstawiamy dobór biustonosza według tabel marki LISCA i CHEEK.
Jeżeli Twój rozmiar pod biustem wynosi między 73 cm a 77 cm, producent sugeruje rozmiar 75. Jeżeli zaś przy takim obwodzie Twój rozmiar w biuście 93 – 95 cm, wybierz miseczkę D.

Jeżeli wybrałaś biustonosz, który Ci się podoba a nie jesteś pewna rozmiaru, skontaktuj się z nami 783 777 750 lub biuro@malou.pl


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl