Co warto wiedzieć przed zakupem bielizny wyszczuplającej?
Co warto wiedzieć przed zakupem bielizny wyszczuplającej?

W czym tkwi sekret bielizny wyszczuplającej?

Sekret bielizny wyszczuplającej Wacoal tkwi w użytych materiałach i konstrukcjach. Jest to zazwyczaj mieszanka włókien syntetycznych i dużej zawartości włókien elastycznych (spandex, lycra), dzięki czemu bielizna może ściśle przylegać do ciała i nadać mu pożądany kształt. Bardzo ważna jest również konstrukcja. Bielizna modelująca, a więc zarówno biustonosze, wyszczuplające body czy majtki mają specjalne obszary wzmacniające i szwy, dzięki którym efekt modelowania sylwetki jest lepszy.

 

Rozmiar i dopasowanie bielizny modelującej.

Kupując taką bieliznę wybierz dokładnie ten sam rozmiar jaki nosisz na co dzień. Kiedy go założysz, na pewno zauważysz, że jest bardzo wąska i opinająca. Projektanci Wacoal dokładają wszelkich starań, aby bielizna wyszczuplająca była jak najbardziej wygodna, ale pamiętaj, że aby osiągnąć ten efekt body czy też majtki muszą wywierać odpowiedni nacisk. Wacoal stosuje 3 poziomy wsparcia, od delikatnego do maksymalnego.

Przeczytaj więcej o 3 poziomach zaawansowania bielizny wyszczuplającej Wacoal. Zobacz.

 

Przymierz i załóż ubrania.

Po zakupie - przymierz ją. Załóż i wykonaj kilka ruchów – zginaj się, kucaj i skręcaj – aby sprawdzić, czy bielizna nie podnosi się i nie zwija. Sprawdź także, czy rozmiar jest prawidłowy – powinien wywierać lekki nacisk na ciało, natomiast powinnaś się czuć dobrze. Jeśli kupujesz ją do konkretnego zadania (ślub, strój wieczorowy), koniecznie przymierz ją do sukienki, aby sprawdzić, czy pasuje i nie wystaje. Zobacz, które modele Wacoal sprawdzą się w konkretnych sytuacjach Wacoal shapewear

 

Zdrowie

Bielizny wyszczuplającej nie można traktować jako sposobu rozwiązywania problemów z ciałem. Noś ją, gdy musisz „wcisnąć się” do dopasowanej, obcisłej sukienki, wąskich spodni lub ołówkowej spódnicy. Pamiętaj, że modeli zapewniających maksymalne wsparcie nie powinnaś nosić jej przez cały dzień.

 

Wacoal jest jednym z największych na świecie producentów bielizny wyszczuplającej i modelującej.

 

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl