Promocje
Elomi Lucie  biustonosz z głębokim dekoltem, bordowy
Elomi Lucie biustonosz z głębokim dekoltem, bordowy

149,00 zł

Najniższa cena: 169,00 zł
Elomi Brianna biustonosz z głębokim dekoltem, różowy
Elomi Brianna biustonosz z głębokim dekoltem, różowy

149,00 zł

Najniższa cena: 169,00 zł
Elomi Charley biustonosz z głębokim dekoltem, różowy
Elomi Charley biustonosz z głębokim dekoltem, różowy

169,00 zł

Najniższa cena: 249,00 zł
Elomi cate biustonosz pełny, brązowy
Elomi cate biustonosz pełny, brązowy

149,00 zł

Najniższa cena: 169,00 zł
Elomi Namrah biustonosz z głębokim dekoltem, czarny
Elomi Namrah biustonosz z głębokim dekoltem, czarny

169,00 zł

Najniższa cena: 189,00 zł
Elomi Brianna biustonosz z głębokim dekoltem, koralowy
Elomi Brianna biustonosz z głębokim dekoltem, koralowy

169,00 zł

Najniższa cena: 237,00 zł
Elomi Mariella biustonosz miękki z fiszbiną, różowy
Elomi Mariella biustonosz miękki z fiszbiną, różowy

149,00 zł

Najniższa cena: 169,00 zł
Elomi Lucie  biustonosz z głębokim dekoltem, pastelowy fioletowy
Elomi Lucie biustonosz z głębokim dekoltem, pastelowy fioletowy

169,00 zł

Najniższa cena: 189,00 zł
Brafitting

 

Brafitting, czyli rozmiar stanika bez tajemnic.

Określenie właściwego rozmiaru biustonosza jest bardzo ważne i warto skorzystać z porady profesjonalistów, ale jednocześnie można to zrobić samemu i poniżej prezentujemy reguły i techniki, które pozwolą dopasować rozmiar bielizny. Jednym słowem zapraszamy na brafitting online.

 

Jak dobrać rozmiar stanika?

 

Bez względu na rozmiar biustu zasady są te same. Poznaj kilka prostych reguł, które pozwolą Ci postawić krok do przodu w stronę swojego nowego, ulubionego biustonosza.

 

  1. Obwód biustonosza

Obwód pod biustem jest najważniejszy. Dobrze skonstruowany biustonosz właśnie w tym miejscu zapewnia nam odpowiednie podtrzymania biustu - wbrew powszechnemu przekonaniu, że robią to ramiączka. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu obwodu unikamy wrzynających się w ramiona ramiączek i odciążamy kręgosłup w odcinku szyjnym. 


Mierzymy się zwykłym centymetrem krawieckim, sylwetka wyprostowana, na wydechu. W trakcie pomiaru centymetr powinien dość ściśle przylegać do ciała (równolegle do podłogi). Pozwoli Ci to określić punkt wyjściowy, z którego możesz wystartować. Sugeruj się zasadą, że zaniżasz wynik w dół, czyli mając pod biustem 82 cm na wydechu to spróbuje obwodu 80.

 

  1. Miseczki

Obwód w biuście jest nam pomocny także przy dopasowaniu wielkość miseczki. Wielkość miseczki określa się zgodnie z tabelą rozmiarów, którą znajdziecie w tym linku (Tabela rozmiarów).
Musimy ustalić rozmiar w biuście. Aby dokonać tego pomiaru załóż miękki biustonosz Następnie porównaj rozmiar w obwodzie i biuście i odczytaj z tabeli wielkość miseczki. 
Na przykład, ustaliłaś, że Twój rozmiar pod biustem 70, pomiar w biuście daje Ci 99 cm. Spójrz w tabelę. Dla rozmiaru 70 pod biustem i 99 cm w biuście powinnaś wybrać miseczkę FF (europejskie H).
Miseczka powinna przylegać do piersi. Jej krawędzie nie powinny ciąć piersi. Piersi nie mogą "bułkować".

 

Jeżeli miseczka wydaje się nieodpowiednia, na początku podciągnij odpowiednio ramiączka (powinnaś czuć lekkie naprężenie) i wyprostuj się. Jeśli piersi nie mieszczą się w miseczce to sięgnij po większy rozmiar miseczki. Jeśli widzisz, że po podciągnięciu ramiączek miseczka odstaje oznacza to, że jest po prostu za duża. Najlepiej przyjrzyj się temu przed lustrem.

 

 

  1. Fiszbiny

Fiszbiny odpowiadają za właściwe ułożenie biustonosza na ciele. Pozwalają kształtować biust, separować piersi i podkreślać kobiece atuty. Fiszbiny muszą płasko przylegać do ciała – nie mogą się wbijać!

 

W zależności od kroju biustonosza, fiszbiny na mostku są wyższe (fason full cup, balcony, side suport) lub niższe (high apex, plunge). Fiszbina pod pachą musi celować w jej środek, bo tam właśnie zaczyna się pierś. Nie może uciskać biustu, dlatego bardzo ważne jest, aby po założeniu biustonosza lekko wygarnąć piersi do miseczki. 

 

 

  1. Ramiączka

Ramiączka, wbrew temu, co sądzą kobiety, nie utrzymują ciężaru biustu. To obwód jest głównym „nośnikiem” naszych piersi, ramiączka pełnią rolę wsparcia i odpowiedniego ułożenia miseczki. Dzięki odpowiednio wyregulowanym ramiączkom miseczki ładnie "domykają" się na biuście. Nie odstają tylko płasko przylegają do ciała. 

Pamiętaj, by ramiączka nie wrzynały się w Twoje ramiona!

 

Ważne, aby ramiączka miały pełną regulację, szczególnie jeśli jesteś niska. Jeśli masz opadające ramiona szukaj biustonoszy z opcją J-HOOK czyli dodatkowym spięciem ramiączek na plecach.

 

 

Dlaczego to tak ważne, by odpowiednio dopasować stanik?

 

To, w jaki sposób potrzymane są piersi wpływa na całą kobiecą sylwetkę. Odpowiednio dopasowany biustonosz zbiera biust spod pach i eksponuje go do przodu. Pozwala to zachować kobiecie proporcje ciała. Odpowiednio dobrany obwód wygładza plecy i pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy. Każda kobieta chce czuć się pięknie i pewnie. Podtrzymać, wspierać, separować piersi i być niewyczuwalnym podczas noszenia, by cieszyć się komfortem przez cały dzień. Taka jest rola dobrego biustonosza. 

 

Jaka jest różnica pomiędzy angielskim a europejskim rozmiarem bielizny damskiej?

 

Istnieją dwie najważniejsze metody doboru rozmiaru, angielska i europejska. Reguły, które stosują są bardzo podobne, różnice wynikają przede wszystkim z oznaczeń rozmiarów. Najwięcej kłopotów sprawia rozmiar miseczki - brytyjskie FF to europejskie H. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o rozmiarach i przelicznikach zapraszamy na stronę TABELE ROZMIARÓW.

W Polsce korzysta się zarówno z rozmiarówki brytyjskiej jak i europejskiej, dlatego rozmiary w naszym sklepie prezentowane są w obu wartościach, np. UK 30FF / 65H EU. 

Pamiętajmy, że wybierając rozmiar musimy zwracać uwagę na tzw. rozciągliwość modelu. Biustonosze nawet tej samej firmy mogą mieć inną charakterystykę w obwodzie ze względu na elementy konstrukcyjne i elastyczność materiału. Dlatego o jednych będziemy mówili "ciasny", "ścisły" a innych "rozciągliwy". 

 


 

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszą brafiterką (biuro@malou.pl lub 783777750).

 

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl